TWORZENIE OTOCZENIA

Podczas tworzenia obrazu, najciekawszym oraz najbardziej lubianym etapem rysunku jest przeważnie sama postać. Bardzo często tło jest przez rysowników zaniedbywane, a to ono jest ramą całego obrazu, która nadaje głębię i klimat przedstawionej sceny. W poniższym poradniku przedstawię etapy tworzenia tła do poniższej ilustracji.

krajobraz

Pracę nad otoczeniem rozpoczęłam od nakreślenia przykładowej wyspy. Wyspa miała być podzielona na dwie części -tą zieloną i piękną oraz drugą stronę skalistą. Początkowo zostały nadane kolory szarości tak aby wyznaczyć głębię rysunku -im dalej obiekty są widoczne, tym są jaśniejsze i mniej ostre.

krajobraz

Kolejnym etapem było stworzenie szkicu tytułowego zamku oraz umiejscowienie go na odpowiedniej skale, tak aby jak najlepiej się reprezentował.

zamek


zamek


zamek


zamek

Tym razem wybrałam metodę rysowania od razu wybranymi kolorami, drugą metodą rysowania jest stworzenie całego obrazu w odcienach szarości, czyli czarnobiałego. Następnie poprzez nakładanie warstw kolorów i ich odpowiedniej modyfikacji narzędziami do mieszania warstw kolorowany jest obraz. Tą metodą została zrobiona cała postać z prezentowanego obrazu, poradnik dostępny jest w zakładce "Grafika 2D".

krajobraz

Aby ułatwić sobie zadanie, wyszukałam darmowe tapety, na licencji CC0 do dowolnego użytku. Wycinając interesujące mnie fragmenty, mogłam w łatwy sposób dopasować je do wymyślonego wcześniej krajobrazu.

krajobraz

Użyte tapety posłużyły między innymi w fragmentach nieba, oraz zielonych gór i lasów. Warto dodać, że elementy natury są bardzo trudne do narysowania, a dzięki odpowiednim narzędziom, oraz podkręceniu kolorów można uzyskać efekt bajkowego lub kreskówkowego krajobrazu.

krajobraz

Rysując tło, skupiłam się aby dopracować te fragmenty, które nie zostaną zakrytę przez samą postać.

krajobraz


krajobraz